Home and Office service Usługi dla domu i biura

Czego potrzebujesz, aby nie mieć kłopotów z samochodem?

Chociaż nowe auta nierzadko wzbogacone są w zadziwiające technologie, potrafią nas niemile zaskoczyć. Niektóre ich elementy, jak np. akumulator, wciąż nie są perfekcyjne i wymagają wsparcia.

czujnik parkowania - auta
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Akumulator to rzecz, jaka w każdym aucie jest konieczna. Chociaż wszystko wokół jest dopracowane pod względem technologii, akumulator (http://akumulator24.com.pl/) wciąż pozostaje wrażliwy, na przykład na ujemne temperatury. Gdy pojawia się duży mróz można mieć niemal pewność, że auto nie odpali – nawet te nowe modele. Z tego powodu wyprodukowano booster. Pozwala na awaryjny rozruch samochodu.
W czasie zimy akumulator może stracić nawet połowę rozruchowej mocy, a to znaczy, że prawdopodobnie nie uruchomi się przy dużym mrozie. Z podobnej sytuacji są dwa wyjścia – odnalezienie pomocy u drugiego kierowcy lub wykorzystanie zewnętrznego narzędzia do rozruchu. Mówi się, że rozruch auta z użyciem kabli może uszkodzić akumulator, jednak booster to najszybszy i bezpieczny sposób na uruchomienie silnika. To bateria o znacznej pojemności, gdzie przechowywana jest energia elektryczna. Jest nieduża, zatem można ją wozić do auta. Jest też prosta w obsłudze, zatem włączyć ją może jedna osoba. By uruchomić silnik, wystarczy odpowiednio podpiąć booster – jego skuteczność zależy jednakże od mocy dostosowanej do pojemności silnika.
Niekiedy kłopoty przysparza nam nie tylko odpalanie pojazdu, ale i parkowanie. Przydatne są więc czujniki parkowania. Nowe auta często mają od początku tego typu akcesoria, do starszych aut możemy je zakupić oraz własnoręcznie założyć. W jaki sposób działa tego typu czujnik? Montuje się go przy zderzaku z przodu lub z tyłu, a swoje działanie opiera na pomiarach, po jakim okresie wyemitowana przez niego fala ultradźwiękowa wraca. Fala powraca do urządzenia po obiciu się od obiektu, jakim może być drugi samochód, drzewo lub - kliknij odnośnik - bramka. Jeśli samochód będzie zbliżał się do drugiego obiektu, czujniki parkowania rozpoczną wydawać ostrzegające nas dźwięki.

Takie gadżety wydają się być zbędnym wydatkiem. Czasem jednak mogą być niezwykle potrzebne. Baterie rozruchowe czy czujnik parkowania może uratować samochód, ochronić go przed zniszczeniem, a nas przed spóźnieniem, na przykład do pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 11:26:54