Home and Office service Usługi dla domu i biura

Czym trzeba się kierować podczas wybierania ubezpieczenia mieszkania i samochodu?

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo niechętnie się ubezpieczają. Przyczyniają się do tego przede wszystkim duże składki ubezpieczeniowe. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że posiadanie porządnego ubezpieczenia samochodu i mieszkania ma dużo zalet, które mogą uprościć nam życie w sytuacji nieprzewidzianych wypadków losowych. Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie i czym się sugerować podczas jego wyboru?

odbitka - mieszkanie
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwsza reguła jest szczególnie nieskomplikowana – najtańsze to nie znaczy najlepsze. Kupując najtańsze oc samochodu musimy mieć na uwadze to, że polisa może nie wyrównać wszystkich strat powstałych w czasie stłuczki spowodowanej z naszej winy.

Przypadły Ci do gustu opisy umieszczone w tym wpisie? Zatem czytaj raport (http://magross.pl/kluber/kluberpharma-uh1-4-220-uh1-4-460/), który znajduje się na kolejnej stronie. Tam znajdziesz dużo detali.

Najtańsze OC na życie prywatne może być z kolei za małe, aby zapłacić za szybę sąsiada zbitą przez nasze dziecko. Analogicznie sytuacja prezentuje się w przypadku mieszkania – polisa z niską składką może nie przewidywać wszystkich nieprzewidzianych wypadków, a co za tym idzie – ubezpieczyciel może nie pokrywać strat powstałych np. w wyniku zalania mieszkania sąsiadów. Jeżeli nie chcemy zapłacić dużo, a jednocześnie interesuje nas pełne ubezpieczenie mieszkania ranking najkorzystniejszych ofert rozpoczynają polisy łączone, czyli nabywane w pakiecie – np. ubezpieczenie mieszkania i samochodu kupowane u tego samego ubezpieczyciela. Jeśli z kolei chcemy znaleźć najtańsze i najprostsze ubezpieczenie mieszkania ranking w ogóle nie jest nam potrzebny, ponieważ takie ubezpieczenia ma w swojej ofercie każdy ubezpieczyciel. Kupując polisę należy również patrzeć na to, jakie ulgi nam przysługują – brak wcześniejszych szkód lub zapłacenie całej sumy w jednej racie (zobacz poznaj więcej) mogą przynieść taki skutek, że zapłacimy dużo mniej, ciesząc się pełnym pakietem usług. Ważne jest też, żeby porozmawiać o ubezpieczeniu z kilkoma agentami – da nam to możliwość wybrania najlepszej oferty.

Musimy mieć na uwadze to, że wypadki zdarzają się co dzień i nie mamy na to praktycznie żadnego wpływu. Dobrze jest się więc zabezpieczyć przed nimi, nabywając odpowiednie ubezpieczenie. Pozwoli nam to beztrosko cieszyć się każdym kolejnym dniem i nie myśleć o niemożliwych do przewidzenia kłopotach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-13 15:10:53