Home and Office service Usługi dla domu i biura

Na czym polega proces polowania? Jak regulowana jest sprawa odstrzału zwierzyny? Co należy wiedzieć w tym temacie?

W zgodzie z prawem łowieckim, polowanie to ściganie, tropienie i strzelanie do wybranej zwierzyny. Tego rodzaju polowanie musi odbywać się ściśle z odgórnie ustalonymi zasadami. Najbardziej ważnym celem polowania jest wejście w posiadanie zwierzyny, jaka następnie trafia na stół myśliwego albo do sprzedaży. Tam jest sprzedawana dalej, a koło łowieckie taką metodą zdobywa środki finansowe.

fotografia - zdjęcia
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
zdjęcia - panorama
Napisał: Robin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polowanie to jednakże nie jedynie pozyskiwanie mięsa, to także sterowanie populacją zwierząt oraz uzyskiwanie zdrowych oraz bardzo dobrze rozwiniętych zwierząt. Odstrzały są wykonywane w odpowiednich przedziałach czasowych, np.

Zaciekawiły Cię przedstawione przez nas artykuły? Zatem z chęcią możemy przekazać Ci, że czeka na Ciebie kolejny interesujący artykuł (http://www.progresdisplays.pl/kasetony-led) pod tym linkiem.

polowania na dziki odbywają się od 1 stycznia do 15 lutego oraz od piętnastego maja do 31 grudnia. Tego rodzaju odstrzał jest wcześniej zaplanowany, a jego niezwykle istotnym zadaniem jest wyeliminowanie z łowiska zwierzynę chorą, niedorozwiniętą lub kaleką, jak również zwierzynę, której w danym okresie jest za dużo.

Dodatkowo, jego ważną rolą jest regulacja optymalnego stosunku płci danych zwierząt. Polowania są bardzo popularne na całym świecie, a w ostatnim czasie stało się to niejako hobby. Przykładowo w Afryce są planowane specjalne polowania, jakie kosztują naprawdę dużo. Tego typu polowania w afryce jednakże tylko w takiej sytuacji mają sens, jeżeli wszystko odbywa się zgodnie z prawem. To istotne, bo zdarzają się okoliczności, iż odstrzał jest nielegalny, a najwięcej tracą na tym bardzo rzadkie gatunki. Jeśli zaplanowaliśmy tego rodzaju wyjazd, to należy pamiętać, żeby wszystko odbywało się legalnie. Zgodnie z prawem łowieckim polowanie jest w stanie się odbywać jedynie w zgodzie z uprzednio zaaprobowanym planem hodowlano-łowieckim. Polować tak więc jesteśmy w stanie jedynie na zwierzynę w danym okręgu łowieckim.

A jak chcemy polować na innych terenach, to musimy mieć specjalne pozwolenie od Ministra Rolnictwa. Polowanie tak naprawdę możemy podzielić ze względu na ilość osób, jakie biorą w nim udział. Mamy więc polowania indywidualne i zbiorowe. Łowy są różnorodne, zależnie od terenu, na którym się odbywają, są tak więc polowania polne a także wodne. Nie można utożsamiać kłusownictwa z polowaniem, gdyż ci pierwsi dokonują odstrzału niezgodnie z prawem i wtedy jak przyjdzie im na to chęć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-13 15:23:53