Home and Office service Usługi dla domu i biura

Na co zwrócić uwagę gdy kupujemy drukarkę? Co jest najważniejsze? O czym niezbędnie musimy pamiętać?

Kiedy zakupujemy drukarkę to należy zwracać uwagę na jej materiały eksploatacyjne, do których powinniśmy zaliczyć toner oraz bęben. Należy o tym pamiętać i to nieważne, czy zakupujemy drukarkę igłową, atramentową a może laserową.

Toner jest po prostu barwnym proszkiem, jaki jest wykorzystywany od dawna w kserografii do uzyskania obrazu kopiowanego oryginału. Bęben zaś, określany jako światłoczuły, to jedna z bardziej istotnych części składowych drukarek laserowych, ale i kserokopiarek. Zrobiony jest on z aluminiowanego cylindra, jaki pokrywa warstwa organicznych elementów światłoczułych.

Nie czekaj - jeśli podoba Ci się ten artykuł, to do zweryfikowania są także podobne wątki na witrynie, która znajduje się pod wskazanym linkiem.

Jak dobrać tonery do drukarek? Jak już zakupujemy drukarkę, to obowiązkowo powinniśmy sprawdzić jaki posiada ona toner. To bardzo niezwykle istotne, bo toner to najbardziej kosztowny element eksploatacyjny, jego koszt jest w stanie wynieść nawet 100 złotych, podczas gdy nowa drukarka, jaka wykorzystuje ten toner kosztuje tylko trochę ponad dwieście złotych.

panorama - biuro
Napisał: Jeremy Segrott
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej korzystnie więc inwestować więcej pieniędzy na nabycie samej drukarki laserowej, ażeby następnie koszty tonera były niższe. Tak samo niezbędne są inne elementy jak taśmy do drukarek i faksów. Powinniśmy pamiętać, żeby nabywać takie, jakie są najwyższej jakości. Co do tonerów, to jest istnieje tego rodzaju możliwość, by zastępować oryginalne tonery zamiennikami, możemy je również poddać regeneracji, dzięki czemu koszt zakupu będzie o wiele bardziej obniżony. Niestety, jak tak zrobimy to jesteśmy w stanie utracić gwarancję producencką na samą drukarkę. Przed tym więc powinniśmy się mocno nad tym zastanowić, czy właściwie warto się na takie coś zdecydować. W określonych modelach drukarek bęben oraz toner są ze sobą połączone, w innych tego rodzaju elementy występują rozdzielnie. Każda z tego rodzaju konstrukcji drukarek laserowych ma swoje wady i zalety.

Oddzielenie pudełka z tonerem od bębna będzie powodować, iż zasobnik z proszkiem staje się dość niedrogi. Mimo to tego rodzaju rozwiązanie ma wady, gdyż wymiana samego bębna w tańszych modelach drukarek jest w sumie nie za bardzo opłacalna.

Nie ociągaj się - jeśli zachęcił Cię ten artykuł, to bieżący wpis możesz też obejrzeć pod poniższym linkiem. Wiadomości stworzyliśmy dla Ciebie z ochotą.

Więc, jeśli bęben się zepsuje to korzystniej będzie kupić nową drukarkę, niż część do niej. Jeśli toner jest połączony z bębnem to mamy gwarancje, iż przy każdej wymianie tego rodzaju elementu na nowy, zachowana będzie najlepsza jakość wydruku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 10:19:51