Home and Office service Usługi dla domu i biura

planowanie otoczenia domu

Ładny dom to nie wszystko. Zarówno dla własnego komfortu i wyczucia estetyki, jak i ze względu na wygląd całego otoczenia, w jakim zamieszkujemy, powinno się zadbać o ogród. Dobrze zaprojektowany ogród pozwala na zapewnienie prywatności i eksploatacja do maksimum potencjału nawet niewielkiej parceli. Służą temu choćby takie składniki, jak naturalne mury wyciszające, panele zabezpieczające intymność domowników, aranżacje balkonów, również tarasów, zielone dachy i ściany.

Ogród
Napisał: re-ality
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/re-ality/819094421/
Architekt krajobrazu jest w stanie sporządzić atrakcyjny plan z dobrze dobranymi materiałami na nawierzchnię dojazdów i chodników i należycie do tego wszystkiego dobrane i rozlokowane rośliny, oraz fragmenty małej architektury. W planie powinny pojawić się detale konieczne niezależnie od wymiary działki, czyli posadzki, nawierzchnie, altanki, podesty, siedziska, kuchnie tarasowe, lokalizacje do grillowania, place zabaw dla dzieci i ogrodzenia. A obok nich elementy techniczne nieodzowne do harmonijnego działania ogrodu, jak oświetlenie i systemy nawadniające.

Odpowiednie projektowanie ogrodów gdańsk zapewnia jasno określony już na etapie planowania, czas i nakład pieniężny powstania ogrodu. W pierwszym sezonie istnienia ogrodu powinno się postawić na byliny i rośliny jednoletnie. Astry nowoangielskie, dzielżany, ostróżki, rudbekie, słoneczniczki, a także poniektóre trawy z powodzeniem podmienią krzewy.

Praca projektanta zagwarantuje charakterystyczny i pociągający uwagę ogród. Osłona śmietnikowa nie musi być brzydka i wstydliwie zacieniana krzewami, podobnie jak dostęp do garażu nie powinien się kojarzyć z częścią gospodarczą budynku. Nawet te szczegóły potrafią być fragmentem spójnego, interesującego projektu terenu.
Angażując projektanta właściciel ogrodu unika błędów, które mogą oszpecić ogród. Zawodowiec w odpowiedni sposób dostosuje właściwe rośliny do każdej części działki w taki sposób, by stanowiła spójną całość z domem i środowiskiem.
Należy pamiętać, że bajecznie zaplanowany ogród wymaga sumiennej pielęgnacji, zasilania gruntu, nawadniania, a przed zimą okrywania młodych drzew i krzaków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 08:38:52