Home and Office service Usługi dla domu i biura

Dlaczego internetowe kantory cieszą się takim powodzeniem pośród osób które kupują i sprzedają waluty.

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu jedynym sposobem na pozyskanie waluty było jej kupno u tak zwanych cinkciarzy. Panowie ci posiadali stałe miejsca, w jakich kupowali i sprzedawali dolary lub marki, oczywiście po całkowicie nieoficjalnych kursach.

Niekiedy tego typu transakcje były mocno niebezpieczne, ponieważ najczęściej handlarze mocno byli związani z przestępcami, a i sami nierzadko dopuszczali się rozmaitych oszustw i przekrętów. Jednak przemiany, jakie nastąpiły w Polsce również pozwoliły na zupełnie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że przeważnie prowadzili je byli handlarze, to zupełnie inna sprawa, ważne dla konsumentów było to, że wszelkie transakcje stały się dużo bardziej bezpieczne. W każdym kantorze w widocznym miejscu wisiał kursy (korki z francuskiego w warszawie) walut przelicznik, więc już wchodząc można było od razu wiedzieć, ile można będzie otrzymać. Dodatkowo wszystkie transakcje muszą być rejestrowane, więc ryzyko jakiegoś oszustwa jest ograniczone w zasadzie do zera.

Kantor
Napisał: Mark Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kantory zyskały naprawdę spore zaufanie klientów, a jednocześnie praktycznie zupełnie zlikwidowały pokątną sprzedaż walut. Lecz ich dużym minusem były kursy, po jakich walutę się skupowało i sprzedawało. Często różnice mogły sięgnąć paru procent, co przy większej ilości pieniędzy dawało już sporą sumę. Zupełnie inaczej jest w przypadku kantorów internetowych, jakie od kilku lat stają się coraz popularniejsze. Dzięki temu, że funkcjonują one w świecie cyfrowym, to ich koszty są znacznie mniejsze, i dzięki temu mogą zaoferować dużo mniejsze spready.

Średnio będą one wynosić około procenta, są więc kilkukrotnie mniejsze niż to, co mogą zaproponować tradycyjne kantory. Z tego też powodu kupno walut online zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób które spłacają walutowe kredyty. Klienci zaczynają również nabierać zaufania do transakcji tego typu, ponieważ wbrew ich obawom są one naprawdę bezpieczne. Ze względu na swoje zalety wszystko wskazuje na to, że sieciowy handel walutami będzie się rozwijał w dynamiczny sposób, a kantorom będzie przybywać klientów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 14:39:25