Home and Office service Usługi dla domu i biura

Odpowiedni zastępca dla twojej starej baterii w komputerze przenośnym

Laptop bez baterii nie będzie sprawny, z tego zdaje sobie sprawę każdy. Sprawna bateria to gwarancja poprawnie działającego sprzętu. Tylko dzięki niej możemy pracować na urządzeniu w dowolnym obszarze

technologia - odbitka
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszelkie baterie a także akumulatory posiadają swoją indywidualną żywotność. Jeśli chodzi o te z laptopów, np. bateria asus, to muszą być sprawne przez ok. 2-3 lata. Kalkuluje się to na cykle – więc jest to średnio 500 cykli. To naturalne, że z czasem zmniejsza się sprawność ogniw umieszczonych w baterii. Podczas każdego cyklu okres działania się zmniejsza, aż do momentu, kiedy ciągłe podłączenie ładowarki do baterii okazuje się niezbędne. To bardzo utrudnia korzystanie z laptopa wszędzie, bo trzeba szukać elektrycznego gniazdka. W taki sposób z laptopa powstaje tak naprawdę urządzenie stacjonarne, a to nie ma sensu. Każda bateria, nieważne, czy jest to bateria toshiba lub inna znana firma, powinna być dobrze dopasowana do urządzenia.
Jak znaleźć dobry odpowiednik zużytego akumulatora? Trzeba wziąć pod uwagę oryginalne oznakowanie baterii.

Ta solidna oferta (www.studioprinter.pl/banery-billboardy-reklamowe/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej tematyki, ma podobne dane na to intrygujące zagadnienie - zobacz tu.

Jego znajomość znacznie ułatwi wybór dobrego odpowiednika. Rozpoznanie modelu baterii pierwotnej to podstawowy krok do dobrego zakupu nowej. Aby go rozpoznać, trzeba wyjąć baterię z laptopa i spojrzeć na naklejkę. Widnieją tam: kraj produkcji, symbole ostrzegawcze oraz kod, oryginalny dla każdego wytwórcy. Na przykład, bateria Asus posiada kod z początkiem AXX-, natomiast bateria Toshiba: PAXXXX-.
Znajomość kodu to jednakże nie wszystko. Pamiętać trzeba też o odpowiednim wyborze napięcia. Przeważnie są to napięcia o wartości 10.8V albo 14.4V. Weź pod uwagę, że laptop nie zadziała, jeżeli wybierzesz akumulator akumulator do samochodu ciężarowego o niższym lub wyższym napięciu niż standardowo.
Finalne kryterium wyboru drugiej baterii to pojemność, opisywana w jednostce mAh lub Wh. Im większa ich wartość, tym więcej urządzenie może pracować bez ładowania.

Mając na uwadze te zasady, można łatwo znaleźć dobry model baterii do swojego laptopa. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Jeśli zauważysz, że twój laptop coraz krócej funkcjonuje bez podłączenia do prądu, należy rozpatrzyć zakup drugiej baterii. Wyłącznie w ten sposób zwrócisz funkcjonalność własnemu urządzeniu przenośnemu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 07:51:25