Home and Office service Usługi dla domu i biura

Wgniecenia to teraz problem, który z łatwością, szybciej a także niedrogo usunąć

Każdy prowadzący samochód jest świadom, iż pojawianie się wgnieceń na karoserii auta to sytuacja nieuchronna. Aczkolwiek nie każdy wie, iż nie jest to już drogie i długotrwałe. Powstały już metody, które umożliwiają eliminowanie wgnieceń i defektów także za mniej aniżeli 200 złotych.

Alfa romeo w naprawie
Napisał: Mark Fuzi
Na podstawie: http://www.flickr.com
naprawa wgnieceń czy też usuwanie wgnieceń bez lakierowania to zabiegi, które są już dostępne. Racjonalnym jest, że w czasie użytkowania auta pojawiają się minimalne uszkodzenia, nieduże wgniecenia, które w większości sytuacji są nie do uniknięcia. Tak samo trudno uniknąć uszkodzeń spowodowanych gradem albo nieprzewidzianym uderzeniem. Niedawno tego typu defekty wymagały kosztownych napraw blacharskich opartych na szpachlowaniu oraz lakierowaniu, a w tym momencie usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest powszechnym zabiegiem. Na ten moment dość powszechne oraz popularne są metody reperacji oznaczane smart repair, które umożliwiają usunięcie częściowych zagłębień bez konieczności ingerencji w lakier. Niewątpliwą stroną takiego wyjścia jest niedługi czas naprawy, który trwa w granicach 20-30 minut i wyraźne zredukowanie wyceny. Naprawa wgnieceń, głównie punktowa to koszt oscylujący w granicach 120-160 złotych.

Powszechną techniką naprawy jest również wypychanie a także wyciąganie, skupiające się na wypchnięciu od wewnątrz zagłębień lub wyciągnięciu ich od zewnątrz. W tym systemie wykorzystuje się pręty, aczkolwiek w przypadku, gdy wgniecenia są zbyt intensywne a także ich zastosowanie nie jest możliwe, wykorzystuje się tzw. grzybki.

Jeśli uważasz, że musisz odnaleźć analogiczne informacje, to przeczytaj wskazówki z serwisu (https://sklep.oemtuning.pl/pl/c/Auto-Gauge-Smoke/136) - to nieco odmienny punkt widzenia, jednak również jest warty polecenia.

Całościowa naprawa opiera się na pociągnięciu za grzybek w taki sposób, aby blacha powróciła do naturalnego stanu. Oczywiście taką naprawę można także wykonać własnoręcznie, zakupując dobry zestaw narzędzi.

Zainteresował Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły pod źródłem. Poznasz wtedy ponadto dokładniejsze dane wiążące się z taką problematyką.

Są one dostępne w sklepach internetowych oraz na aukcjach. Trzeba jednak nie zapominać, że odpowiedniej jakości sprzęt to koszt rzędu paru tysięcy złotych, natomiast osoby bez doświadczenia w tej dziedzinie powinny darować sobie własnoręczną naprawę, gdyż często takie czynności kończą się większym uszkodzeniem karoserii. Kończąc naprawa wgnieceń oraz ich pozbywanie się jest w tym momencie łatwiejsze, sprawniejsze, tańsze oraz przyjemniejsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 16:07:33