Home and Office service Usługi dla domu i biura

Jakie mają zadania specjaliści od grafologii, w jakich przypadkach można korzystać z ich usług.

Składając podpis na jakimś dokumencie trzeba mieć świadomość konsekwencji, jakie się z tym wiążą, gdyż niekiedy dotyczy to niezwykle istotnych spraw. Lecz niekiedy pojawiają się przypadki, że na dokumencie jest czyjś podpis, a mimo wszystko taka osoba twierdzi, że to nie jest jej.

Jeśli nie ma świadków, jacy by widzieli moment podpisywania, a sam podpis wygląda na autentyczny, to może się okazać, że bez pomocy specjalisty sprawa może nie zostać wyjaśniona. Takim specjalistą jest grafolog, to znaczy osoba, która zawodowo się zajmuje analizowaniem pisma. Do jego najważniejszych zadań należy sprawdzanie i weryfikowanie podpisów i całych dokumentów pisanych ręcznie, głównie pod kątem tego, przez kogo zostały one napisane.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego będziesz czerpać wiadomości, to zalecamy to opracowanie. Znajdziesz w nim mnóstwo publikacji na analizowany tu temat.

Grafologowie niejednokrotnie potwierdzają autentyczność podpisów na testamentach czy umowach, ale też analizują najróżniejsze anonimy, zawierające jakieś oskarżenia czy groźby. Często będą współpracować z policją lub sądami, realizując dla nich wiele opinii i ekspertyz koniecznych do wyjaśnienia najróżniejszych spraw.

biznes - selfie
Napisał: Roberto Nieves
Na podstawie: http://www.flickr.com
Grafolog analizując każdy element kontrolowanego dokumentu może stwierdzić, czy na przykład jakiś podpis jest prawdziwy czy też dokument napisany został przez daną osobę. Lecz niekiedy najbardziej nawet doświadczonym specjalistom z tej branży mogą się zdarzyć jakieś błędnie wykonane ekspertyzy.

W takiej sytuacji jest możliwa weryfikacja opinii grafologicznej, która polega na tym, że wszystko jest jeszcze raz badane przez innego specjalistę, a potem weryfikowane z opinią pierwszego. Jeżeli wystąpią rozbieżności, to w takich przypadkach mogą być czasami potrzebne jeszcze dokładniejsze badania w celu wykrycia prawdy.

Doświadczeni grafolodzy w celu weryfikacji badanego pisma korzystają zarówno z własnej wiedzy i doświadczenia, jak też z nowoczesnych informatycznych narzędzi. Zwykłym ludziom dwa podpisy mogą się wydawać identyczne, jednak w praktyce każdy człowiek posiada pewne charakterystyczne elementy pisma, przykładowo takie jak pochylenie liter, łączenie znaków czy nawet odległość między nimi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 13:07:20