Home and Office service Usługi dla domu i biura

W jakim celu wykorzystuje się analizę pisma ręcznego? Co dobrze jest o niej wiedzieć?

Składając podpis na dokumencie należy być świadomy konsekwencji, które się z tym wiążą, gdyż czasami dotyczy to niezwykle istotnych spraw. Lecz niekiedy mogą się pojawić przypadki, że na papierze jest czyjś podpis, a tymczasem taka osoba twierdzi, że to nie ona to zrobiła.

Lecz niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, że podpis jest kwestionowany, czy przez samą osobę, która go niby złożyła, czy przez kogoś innego. Niejednokrotnie przecież się zdarzają oszustwa na najróżniejszych umowach, a potem niewinny człowiek musiałby ponosić konsekwencje finansowe czy prawne. Niejednokrotnie wątpliwości mogą się również pojawić w przypadku testamentów, mimo że muszą być one w całości napisane pismem ręcznym, to także zdarzają się przypadki fałszerstw. Na szczęście dzięki aktualnej wiedzy i możliwościom technologicznym takie przypadki można sprawdzać i stwierdzać autentyczność konkretnego dokumentu. Tym akurat się zajmuje analiza grafologiczna, a osobami, które wykonują wszelkie badania i analizy, są grafologowie - pisma ręcznego (odwiedź ten link) jest stosowana wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przesłankami, że doszło do dokonania fałszerstwa. Głównie przy wyłudzeniach czy zatwierdzaniu czy testament jest autentyczny. Często stosowana jest weryfikacja opinii grafologicznej. Grafolog bazując na dostarczonych próbkach pisma ocenia czy są prawdziwe. Z reguły jest to analiza w związku z poleceniem sądu. Można również zamówić taką analizę na prywatne potrzeby. Autentyczność oceniona przez grafologa jest zdecydowanie brana pod uwagę, a często nawet, jest decydująca. Sfałszowanie czyjegoś podpisu jest właściwie niemożliwe, podobnie jak dokumentu.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link (https://lankamerprzewozy.pl/), a dowiesz się więcej informacji, które Cię niesamowicie zainteresują.

Linia oryginału jest odmienna niż linia kopii.

biznes - stykówka
Napisał: Łukasz Miśkiewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak się przynajmniej w pierwszej chwili wydawać może osobom, które oglądają dokument. Jednak jeżeli są jakieś wątpliwości w tym temacie, to niezbędne może być sprawdzenie wszystkiego przez osobę zajmującą się weryfikacją ręcznego pisma, czyli przez grafologa. Z ich usług bardzo często korzystają sądy oraz policja, w celu materiału dowodowego. Ale też daje się im różnego rodzaju badania związane z prywatnymi dokumentami, na przykład ustaleniem autentyczności podpisów na różnych umowach czy testamentach. Aby zostać profesjonalnym grafologiem trzeba w pierwszej kolejności skończyć studia, w Polsce kilka uczelni posiada ten przedmiot w swoim grafiku, ale też dużo pracy włożyć w samodzielną naukę i rozwój.

Wykształcenie z działu psychologii będzie potrzebne do wykorzystania analizy pisma manualnego jako jednej z metod badawczych w dziale psychologicznym.

Nie wahaj się! Jeżeli zainteresowały Cię przytoczone treści, to zapewne bieżąca treść (https://www.tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze-online/) na ów temat też Cię skusi. Przeczytaj opis o tym zagadnieniu.

Ale już grafolog-kryminalistyk nie potrzebuje być również psychologiem. Nieważne czy pragniemy pracować na stanowisku jakim jest: grafolog-kryminalistyk, czy pragniemy też zastosować grafologię w pracy psychologa konieczne jest zdobycie znacznie szerszej wiedzy z dziedziny grafologii. Wiele uczelni w Polsce uwzględnia studia podyplomowe z zakresu grafologii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 15:19:16