Home and Office service Usługi dla domu i biura

Jak dobrze wychowywać psa? Kilka praktycznych wskazówek

Nie bez kozery mówi się, iż pies jest najlepszym kolegą człowieka - jeżeli kiedykolwiek miałeś własnego zwierzaka, wtedy bez wątpliwości dobrze wiesz, iż jest to sama prawda. Pamiętaj jednakże, że zawsze - szczególnie w wypadku większych psów - należy je właściwie wytresować tak, aby Wasze wspólne życie było naprawdę super. Dzisiaj radzimy jak to zrobić!

kojec dla psa
Napisał: Christopher "Rice"
Na podstawie: http://www.flickr.com

Krok pierwszy - spanie
Jeżeli Twój zwierzak jest pieszczochem, z pewnością będzie chciał spać z Tobą na tym samym łóżku. Nie powinieneś mu na to pozwalać, gdyż właściwym dla niego miejscem jest specjalny kojec dla psa. Oczywiście możesz położyć go w swoim pokoju, jednak fachowcy zazwyczaj zalecają, żeby legowisko www.legovisko.pl/ dla psa było położone w innym pokoju - to sprzyja budowaniu poprawnych relacji między właścicielem a zwierzakiem.

Krok drugi - jedzenie
Nie powinieneś również uczyć zwierzaka, iż wolno mu zjadać Twoje jedzenie - musi mieć odpowiedni swoją karmę i bez wątpienia nie powinien żebrać o jedzenie przy stole. Jeżeli masz w mieszkaniu specjalne legowisko dla psa, niedaleko niego powinny być ustawione miski z jedzeniem i wodą. Jeżeli będziesz przestrzegał paru podstawowych zasad, pies szybko zrozumie, że powinien jeść w przeznaczonym do tego miejscu. Jednocześnie nie powinieneś stawiać misek za blisko legowiska, bowiem kojec dla psa (www.sport-dog.pl/) oczywiście nie jest miejscem odpowiednim do tego, żeby znajdowała się tam karma czy inne rzeczy związane z jedzeniem.

Jak skutecznie wychować psa w domu?
Jeżeli czujesz się na siłach, wówczas możesz spróbować wychować zwierzaka samodzielnie. Wówczas możesz zakupić parę książek z dobrymi poradami dla takich domowych trenerów jak Ty. W internecie także znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju filmów instruktażowych, z których możesz naprawdę wiele się dowiedzieć. Na dodatek możesz pogadać ze znajomymi, którzy tresowali swoje zwierzęta - bez wątpienia będą mieli dla Ciebie mnóstwo cennych porad.

Kursy dla zwierząt
Możesz także zapisać swojego zwierzaka na specjalny kurs. Zwykle po tego rodzaju pomysły sięga się w wypadku większych psów - wtedy trener nauczy zwierzaka podstawowych kwestii, ale Ty również będziesz musiał odpowiednio ćwiczyć z nim w domu. Jeżeli przyłożysz się do tego zadania, z pewnością osiągniesz naprawdę super efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 06:47:43