Home and Office service Usługi dla domu i biura

Miałeś albo miałaś wypadek na terenie Niemiec, lecz boisz się starać o odszkodowanie?

Wypadki podczas pracy przytrafiają się dosyć często, jedne są małe jak przykładowo: otarcia, zadrapania czy stłuczenia, natomiast inne wymagają już ingerencji lekarza. Z tymi poważniejszymi uszkodzeniami wiąże się również przymusowy urlop i odszkodowanie na dalsze leczenie. Jeżeli wypadek zdarzył się w naszym kraju nie winniśmy mieć większych nieprzyjemności, jeśli jesteśmy zatrudnieni legalnie. Ale kiedy zdarzył Ci się wypadek w Niemczech, czy także posiadasz prawo do jakiegokolwiek odszkodowania?

malunek - ZUS
Napisał: Francisco Gonzalez
Na podstawie: http://www.flickr.com
odbicie - ZUS
Napisał: Francisco Gonzalez
Na podstawie: http://www.flickr.com
płótno - ZUS
Napisał: Donald Judge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o odszkodowanie Niemcy mają dokładnie prawa, które niedwuznacznie określają, iż nawet jeżeli pracowałeś nielegalnie Tobie także przysługuje odszkodowanie, ale otrzymanie go… to kompletnie inna kwestia. Świadczenia za wypadek w pracy są regulowane i gwarantowane przez siódmą księgę niemieckiego kodeksu socjalnego i obejmuje ona takie świadczenia jak: opłacenie kosztów leczenia, rekonwalescencji, odszkodowawcze (jakie wynosi 80 % ostatniego zarobku), renta (jeżeli stwierdzono brak zdolności do dalszej pracy) i jednorazowe odszkodowanie w razie śmierci i rentę dla rodziny. Jak widać zakres świadczeń jest obszerny, ale trzeba się starać o ich wypłacenie. Możecie robić to w Niemczech albo będąc w naszym kraju przez firmy, jakie się tym zajmują. Największą przeszkodą przy staraniu się o odszkodowanie (specjaliści w wywalczeniu odszkodowania w Lubinie) jest przeszkoda językowa. Nawet jeżeli ktoś mówi biegle po niemiecku musi liczyć się z tym, że język prawniczy jest specyficzny i będzie potrzebował wsparcia prawnego.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One także będą wartościowe!

Z tego powodu lepiej mimo wszystko spełniać wszystkie czynności za pośrednictwem polskich firm, które współpracują z niemieckimi kancelariami prawnymi. Dzieje się tak, z tego powodu że tylko niemieccy prawnicy będą traktowani serio. Jeśli chcesz pozostać w Niemczech lub nie masz innej możliwości wszystkie kwestie formalne zostaną wykonane drogą pocztową lub mailową, albo też możesz osobiście zobaczyć się z przedstawicielem firmy. Jeżeli przydarzyła Ci się stłuczka kolizja Niemcy także posiadają zapisy prawne obejmujące również obcokrajowców. O ile nie jesteś sprawcą wypadku samochodowego możesz ubiegać się o odszkodowanie. Najlepiej jeżeli zgłosisz do kancelarii polskiej problem natychmiast po wypadku, bez niepotrzebnej zwłoki, ale nawet jeśli skończyliście już rehabilitację lub od wypadku minęły lata kancelaria wciąż może Ci pomóc. Niestety za wypadek w pracy wedle niemieckiego prawa nie należy się odszkodowanie ale świadczenie, to jest wcześniej wymienione świadczenia.

Wypadek w innym kraju związany jest z problemem z otrzymaniem odszkodowania. Bariera językowa, nieznajomość przepisów prawnych oraz brak obywatelstwa stawiają przed nami duże wymagania. Szczęśliwie z pomocą przychodzą firmy w naszym państwie, które wypełnią za nas wszelkie formalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 14:12:06