Home and Office service Usługi dla domu i biura

Co to jest hotmelt i do czego jest wykorzystywany oraz jak robi się sklejanie dzianin i w jakiej branży jest wykorzystywane?

Potrzeba Ci specjalnego kleju i nie wiesz gdzie pójść? A może interesuje Cię sklejanie dzianin? Jeśli tak zobacz co oferuje w tej kwestii rynek.

Hotmelt to zespół specjalnych klei gorącotopliwych, których to kluczową szczególną korzyścią jest topienie oraz aktywacja pod wpływem wysokiej temperatury. Jak już wskazana nazwa tego produktu wskazuje Hotmelt (tj. hot=gorący, z kolei melt=topienie), to kleje, jakie topnieją pod wpływem wysokiej temperatury, zmieniając się następnie z postaci stałej w tą płynną. Następnie taki osiągnięty klej w płynnej formie zostaje aplikowany w różny sposób do łączenia pokaźnej gamy materiałów. Na rynku nie brak jest firm które proponują sklejanie dzianin. Specjalizują się przykładowo w zaprojektowaniu a także produkcji tkanin specjalnych.

Laminacja klejowa hot-melt
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wykorzystując do produkcji te najlepsze surowce, sprawiają że dzięki temu efekty końcowe są niezmiernie wysoce wartościowe na rynku tak tym naszym, jak i obcym. Współpraca w obszarze sprzedaży z bardzo licznymi znanymi rodzimymi oraz obcymi kontrahentami, a poprzez to dynamicznemu rozwojowi przedsiębiorstwa oferujące sklejanie dzianin pozyskują prowadzącą w swej dziedzinie sytuację na rynku krajowym. Przykładowa firma wykonuje prace laminowania tkanin, dzianin oraz skóry techniką sklejania. Usługę wykonuje się na każdym rodzaju tkaniny, dzianiny czy włókniny oraz skóry. Do (drukowanie tkanin)wania używa się zazwyczaj folii, webów i siatek. Firmy proponują silne i estetyczne zgrzewanie dwóch, trzech albo więcej tworzyw takich jak np. Pianki PU, włókniny, a także poliamidów, poliestrów i skayu, lycry, materiałów technicznych, skóry itd. Wykorzystanie jest niezmiernie pokaźne specjalnie w przemyśle: samochodowym, meblarskim, obuwniczym, jak również bieliźniarskim, odzieżowym oraz medycznym, do wytwarzania: pokrowców czy też fotelików samochodowych, kołder, kap, śpiworów, a także (więcej szczegółów) kurtek, wózków dla dzieci oraz ubrań ochronnych medycznych, abażurów i dużo innych.

Firmy robią także szczególne laminowanie z membraną paroprzepuszczalną i oddychającą, a także lub membranami barierowymi. Usługi robi się na sprzętach nowatorskiej generacji o ich dużej wydajności oraz szerokości roboczej. Zapewnia się także wysoką jakość, terminowość i atrakcyjne koszty. Istnieje także możliwość laminowania wielu warstw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 16:12:03