Home and Office service Usługi dla domu i biura

Grafologia oraz jej zastosowanie

Pomimo pozorów, grafologia nie jest dziedziną prostą, a swoistym odłamem psychologii, która ustala m.in. związek między grafizmem i osobowością określonych osób. Jest to inaczej technika projekcyjna, która ma swe naukowe podstawy mogące wyrażać chociażby ekspresję oraz charakter pisma. Poza tym, grafologię podzielić można też na nieco odmienną kategorię – kryminalistykę, która polega na analizie próbek pisma w celu sprawdzenia istnienia związku osoby podejrzanej lub zaginionej z danym odręcznie napisanym tekstem.

grafolog w Warszawie
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy grafolog (czytaj więcej) sprawdza zwykle m.in. nacisk pisma względem długopisu na kartkę, wielkość liter i ich pochylenie, a także odległości pomiędzy literami, słowami, a nawet wersami. To wszystko – mówiąc najprościej – posiada podstawy w dziedzinie psychologii.

Pamiętaj, że aby zdobyć ciekawe informacje na omawiany temat, musisz znaleźć odpowiednie źródło - zatem odkryj serwis, tam odnajdziesz wciągające fakty.

Grafologia nazywana jest często błędnie pseudonauką oraz staje się w chwili obecnej obiektem krytyki, jednak wszelkie oskarżenia w większości przypadków jest nieuzasadniona. Grafolog może też sprawdzać grubość poszczególnych linii oraz rodzaj narzędzia, którym napisano dany tekst. Zalicza się do nich chociażby napisane groźby, listy samobójców. Najczęściej najprościej mówi się, iż grafolodzy mogą badać wszystko, co się da. W przypadku grafologii kryminalistycznej podejrzany musi napisać odpowiedni tekst lewą lub też prawą ręką, aby wykluczyć albo potwierdzić autorstwo danej osoby.

Przeczytaj więcej szczegółów, a zobaczysz podobne materiały, które z pewnością także Cię zainteresują. Nie wahaj się zatem i użyj linku (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie)!

W kwestii takiej jak wykwalifikowany grafolog warszawa (polecany) posiada najlepszych i najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie, niezależnie od sprawy, bądź okoliczności napisania danego tekstu.

Grafologię w chwili obecnej można studiować w wielu polskich miastach na kilku uczelniach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-28 15:36:27